سرویس ناحیه شهید بهشتی
مسجد مهم ترین رکن در زندگی ماست

محوریت مسجد در سبک زندگی اسلامی و جوامع اسلامی است

(سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶) ۱۴:۱۸

به گزارش روابط عمومی ناحیه شهید بهشتی اولین همایش مسجد و بانوان با حضور معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در فرهنگسرای گلستان برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین کرمانی  ضمن عرض خوش آمد گویی به مدعوین به ارائه گزارشی مختصر پیرامون فعالیت های مرکز رسیدگی به امور مساجد با موضوعیت مسجد و بانوان پرداختند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین صداقت ، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد عنوان داشتند بانوان مسجدی در مساجد منشاء اثر و تاثیرهستند ، خداوند متعال اولین نهاد و بنیادی که در عالم دستور دادند توسط حضرت آدم  تاسیس شود مسجد بود که توسط حضرت ابراهیم تعمیر و در زمان حضرت محمد توسعه یافت و اولین نهادی که در بدو تاسیس حکومت اسلامی بنا نمودند مسجد بوده و همه را حول این مسجد جمع نمودند.

تمام فعالیت های مهم و موثری که در جامعه اسلامی می تواند رقم بخورد در مسجد اتفاق می افتد .نماز را در مسجد اقامه می کنند که ذکر خداست و ارتباط با خدا و مهم ترین رکن زندگی ماست . فعالیت های اجتماعی ، سیاسی ، نظامی و حتی درمانی همه اینها حول محور مسجد اتفاق می افتد.

 اگر در حال حاضر کشور در مسیر موفقیت حرکت می کند و این انقلاب خواری شده است در چشم دشمنان یکی از دلایل آن این است که ما مسیر را پیدا کرده ایم و داریم به سنت های الهی عمل می کنیم همان چیزی که دشمنان ما از آن واهمه دارند و سعی می نمایند تا از رسیدن ایران اسلامی به این اهداف جلوگیری به عمل آورند .

خداوند متعال یکی از سنت هایی که در این عالم قرار داده اند محوریت مسجد در سک زندگی اسلامی و جوامع اسلامی است .آن وقت در این جامعه ای که نیمی از جمعیت آن را قشر بانوان تشکیل داده اند  و بر نیم دیگر تاثیرگذار هستند آیا می شود مسجدی را مسجد دانست که برای بانوان مسجدی خود برنامه ای ندارد .مساله این است که ما چه کرده ایم و می خواهیم چه بکنیم برای این قشر تاثیرگذار جامعه ؟

برنامه مسجد و بانوان با همین رویکرد و با دستور رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در ابتدای سال در اولویت اصلی کاری مرکز رسیدگی به امور مساجد قرار گرفته که به لطف خدا اتفاقات خوبی افتاده است ، از قبیل آموزش امناء و ائمه جماعات و صدور بخش نامه و دیگر اقدامات لازم ، ولی همچنان کافی نیست و امور مساجد تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار خواهد بست.

 

ناحیه شهید بهشتی
تعداد بازدید : ۵,۶۸۴

تازه ترین


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


پربازدیدترین